Taekwondo Olimpijskie w Bydgoszczy

Gimnazjum nr 54 w Bydgoszczy

Chcesz zostać sportowcem na olimpijskim poziomie!?
Interesują cię sporty walki?
Trenuj Taekwondo Olimpijskie
Gimnazjum Nr 54 w Bydgoszczy jest najlepszym wyborem!!!

16 godzin sportowych w tygodniu
Nauka walki sportowej i samoobrony
Wzmacnianie ciała na treningach szybkości, siły i wytrzymałości
Wyjazdy na zawody w kraju i za granicą
Obozy i zgrupowania w górach i nad morzem

Gimnazjalna Klasa Sportowa profil TAEKWONDO OLIMPIJSKIE

Wszelkich informacji udziela trener Taekwondo - Dariusz Głowacz tel. 695-397-115.

Kandydatom, którzy skorzystają z oferty szkoły zapewnimy:

Klasy sportowe Taekwondo

Gimnazjum nr 54 w Bydgoszczy

Działamy tak, jak inne klasy gimnazjalne. W programie nauczania mamy taką samą liczbę godzin przedmiotów ścisłych, jak w klasach ogólnych. Dodatkowo siatka godzin rozszerzona jest o 16 godzin sportowych.

W plan zajęć wpleciono 10 godzin lekcyjnych (45min) Taekwondo, 5 godzin WF i jedną godzinę pływania. Duża liczba godzin sportowych nie jest przypadkowa, ponieważ głównym celem działania klas sportowych jest zdobycie mistrzostwa sportowego.

Treningi godzimy z nauką aby uzyskać wysoki wynik w teście gimnazjalnym. Poprzez sport kształtujemy charakter doskonaląc takie cechy jak wytrwałość, systematyczność, szacunek do drugiego człowieka, umiejętność znoszenia porażki.

Zajęcia przygotowawcze

Przed egzaminem do gimnazjalnej klasy sportowej prowadzimy bezpłatne zajęcia przygotowawcze dla wszystkich chętnych szóstoklasistów. Przygotowujemy ich do wysiłku przedstawiając specyfikę treningu Taekwondo w klasie sportowej.

Nauczamy techniki Taekwondo, wykonujemy ćwiczenia ogólnorozwojowe wzmacniając mięśnie i rozciągając je. Po cyklu treningów kandydaci przechodzą test sprawności, do którego przygotowuje ich trener.

Test sprawności

Próby testu sprawności (określające sprawność ogólną kandydata do gimnazjum)

Obóz przygotowawczy

Osoby, które dostaną się do gimnazjalnej klasy jadą na 10 dniowy obóz przygotowawczy (dofinansowywany przez szkołę) z kolegami ze starszych klas. Harmonogram zajęć podczas obozu jest następujący: rozruch poranny, trening po śniadaniu, trening po obiedzie, zajęcia dodatkowe po kolacji. Pobyt na obozie pozwala zintegrować się uczniom oraz przygotowuje do trybu pracy w klasie sportowej.

Stała kontrola lekarska

Zawodnicy klas sportowej przechodzą co pół roku kompleksowe badania w przychodniach sportowo lekarskich określające zdolność do treningu.

W szkole dwa razy w tygodniu pełni dyżur fizjoterapeuta, do którego w razie potrzeby zawodnicy kierowani są na zabiegi rehabilitacyjne.

W przypadku urazu zawodnicy kierowani są do specjalisty ortopedy współpracującego z sekcją. Wizyty dofinansowywane są przez klubu. Uczniowie mogą również liczyć na pomoc psychologa sportu.

Nauka i zachowanie są tu bardzo ważne

W przypadku gdy uczeń nie radzi sobie z nauką, jest zawieszany w prawach zawodnika (nie uczestniczy w treningach). Do momentu nadrobienia zaległości pracuje tylko na zajęciach WF i basenie.

Ważnym elementem jest zachowanie. Zawodnik nie może sprawiać problemów wychowawczych (dokuczanie kolegom, niewykonywanie poleceń trenera) gdyż zaburza to proces treningowy. Trenerzy współpracują z rodzicami i wychowawcą kontrolują przebieg nauki zawodników.

Czarny Pas, Stypendia sportowe

Co roku zawodnicy powtarzają cykl treningowy zaczynając od obozu letniego. Podnoszą swoje umiejętności techniczne zdobywając kolejne pasy Taekwondo, aż do Czarnego Pasa (1 DAN) w liceum.

Startując w kolejnych turniejach zbliżają się do osiągnięcia mistrzostwa sportowego (Medal w Mistrzostwach Polski). Medaliści Mistrzostw Polski co roku zgłaszani są do konkursu o stypendium sportowe Prezydenta Miasta Bydgoszczy i Marszałka woj. kujawsko-pomorskiego.

DOŁĄCZ DO NAS!!!

Wszelkich informacji udziela trener Taekwondo - Dariusz Głowacz tel. 695-397-115.

Gimnazjum 54 nabór 2014 taekwondo telefon taekwondo email Facebook YouTube 7-taekwondo